UçarSoft
Bize Ulaşın

Güvercinlik Mah. Öğretmenler Sok. No:17 Bodrum - Muğla

Şube : Uğur Mumcu Mah.Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:38 D:5 Sultangazi / İSTANBUL

0(252) 313 27 25

iletişim 0 555 611 1601

Bizi Takip Edin

Grafik Tasarım

Kurumsal Kimlik (Logo,dosya, antetli kağıt, zarf, kartvizit tasarımı) 

kurumsal kimlik

Kurumsal kimlik , bir firmanın sektörel varlığını oluşturma, güçlendirme ve rakiplerinden ön planda olmasını sağlayan en önemli tanıtım aracıdır.  Kurumsal kimlik  çalışması, bir firmanın öncelikle markalaşmasını ve daha sonra kurumsal kimliği ile en kısa yoldan hedef kitlesine ulaşmasını hedefler. Özenle hazırlanmış kurumsal kimlik çalışması, markanıza değer katar, sizi farklı kılar.


İyi hazırlanmış Kurumsal Kimlik bir firmaya şunları sağlar:

- Firma adının markalaşması ve popüler olması

- Firma konseptinin görsel aktarımı (yenilikçi,kreatif ve dinamik)

- Tasarım farkı ile rakiplerinden önde olma

- Ürün ve hizmetlerin yapısı ve sektörel konumları hakkında ilk bilgilerin iletmesi

 

Kurumsal Kimlikw zaman içerisinde yenilenmeye, yeni bir konsepte ihtiyaç duyar. Firmanın ihtiyaçları değiştikçe, vizyonu büyüdükçe, ürün skalası farklılaştıkça kurumsal kimlik yenilenmesine ihtiyaç duymaktadır.

Kurumsal Kimlik  Tasarımı Kapsamındakiler :

  • Marka (isim) Bulma: Müşterinin talep ettiği kriterlerde Kurum ve hizmet adı oluşturmak.
  • Marka kimliği: Marka isminin bulunması, isim haklarının satın alınması, logo tasarımı, logotype tasarımı, logonun farklı alanlarda kullanımı, etikette, reklamda ve benzeri uygulamalarında kullanımı . kapsamaktadır.
  • Amblem, logo tasarımı, logo type tasarımı: Kurum kimliği oluşturan logo tasarımı bütünlük arz etmeli,sade,etkili ve akılda kalıcı,fark yaratıcı olarak tasarlanmalıdır.
  • Logo Tasarımı uygulamaları: Logo tasarımı'nın farklı kurumsal materyallerde kullanımı için özel boyut,renk ve açı gibi özelliklerde uygulanması.
  • Dosya, antetli kağıt, zarf, kartvizit tasarımı: Güçlü ve tutarlı bir kurumsal kimlik sunabilmek için gerekli kurallar ayrıntıları ile belirtilmeli ve ölçü ve renklerinin standart hale getirilmelidir.

    Kurumsal Kimlik , Kurumsal Kimlik Oluşturma, Kurumsal Kimlik Tasarım,Kurumsal Kimlik Tasarımı