• 8.YILA ÖZEL FIRSATLAR

Office Outlook 2010 E-Posta Kurulumu ve Ayarları (Resimli)

 1.  Microsoft Office Outlook 2010 programında bulunan "Dosya" menüsünden "Bilgi" kısmından "Hesap Ayarları" düğmesine tıklayınız.


   
 2. "Hesap Ayarları" düğmesine tıkladığınızda açılan "Hesap Ayarları..." kutucuğuna tıklayınız.   
 3. Açılan pencerede kırmızı okla göstermiş olduğumuz "Yeni" düğmesini tıklayınız.


   
 4. Açılan pencerede alt tarafta bulunan "Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır" seçeneğini işaretleyip "İleri (Next)" butonuna tıklayınız.


   
 5.  "Hizmet Seç" penceresinde "İnternet E-Posta" seçeneğini işaretleyip "İleri (Next)" butonuna tıklayınız.


   
 6. Açılan pencerede;


                           
  • Açılan pencerede;
  •  kutucuğa adınızı soyadınızı yazınız.
  •  kutucuğa isminiz@siteniz.com şeklinde e-posta adresinizi yazınız.
  •  kutucukta hesap türünü "POP3" seçiniz.
  •  kutucuğa posta sunucu adresinizi (interbim posta sunucusu : mail.siteniz.com) yazınız.
  •  kutucuğa posta sunucu adresinizi (interbim posta sunucusu : mail.siteniz.com) yazınız.
  • kutucuğa isminiz@siteniz.com şeklinde e-posta adresinizi yazınız.7. kutucuğa e-posta adresinize ait şifrenizi giriniz.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra "Diğer Ayarlar" butonuna tıklayınız.
    
 7. Açılan pencerede "Giden Sunucusu" sekmesinde bulunan "Giden Sunucum (SMTP) için Kimlik Doğrulaması Gerekiyor" seçeneğini işaretleyiniz.   
 8.  Aynı pencerede;

     

  1. kutucuğun değerini "587" olarak değiştiriniz.
  2 numaralı "İletinin bir kopyasını sunucuda bırak" seçeneği işaretli ise işareti kaldırınız. Eğer işaretli olarak kalırsa kotanız kısa sürede dolacaktır.
  3 Bu işlemleri tamamladığınızda "Tamam" düğmesini tıklayıp bu pencereyi kapatınız. Bir önceki "İnternet E-Posta Ayarları" pencerinden de "İleri" düğmesini tıklayınız.

   
 9. Bu pencerede hesap ayarlarınız sınanmaktadır. Eğer hiç bir hata vermez ise sınama işlemi bittikten sonra "Kapat" düğmesini tıklayınız. Eğer hata verirse lütfen önceki adımları tekrar kontrol ediniz ve internete bağlı olduğunuzdan emin olunuz.
     


   
 10.  Son olarak "Tebrikler" mesajı olan pencere ekrana gelecektir. Son düğmesini tıklayarak işlemi sonlandırınız.


   
 11.  Ana ekranda bulunan "Giriş" sekmesinden "Yeni E-posta" düğmesini tıklayarak e-posta oluşturabilirsiniz.


   
 12. Yine ana ekranda bulunan "Gönder/Al" sekmesinden "Tüm Klasörleri Gönder/Al" düğmesini tıklayarak e-postalarınızı kontrol etmeye başlayabiliriz.


   

 

 


 • Gökhan Uçar
 • 27 Ocak 2015
 • Paylaş | |

Bu konu hakkında yorum yapmak ister misiniz ?

Kategori

Son Yazılar

E-Ticaret Sitesi, E-Ticaret Yazılımı, E-Ticaret Paketi | Eticaret Kur

    E-Ticaret Paketlerinde %60'a Varan İndirim Fırsatı! Son Gün 27 Ocak Üstelik Mobil Site ve Fatura Yazdırma Modülü Bizden HEDİYE!   Mobil Uyumlu Profesyonel Sanal Mağazanı Hemen Kur   Aynı gün tüm Türkiye'ye satışlara başla.

Seyahat Acentası Otomasyonu,Web Sitesi,Tatil Turizm Acenta Yazılımı

2010 yılından beri tatil turizm acenta yazılımı geliştiriyoruz. Günümüzün son teknelojisi olan mobil tablet uyumlu olarak paket web sitelerimizi güncelledik. Sistemde Otel tanıtımı : Gün bazında fiyat girebilme, otele ait tüm özellikleri belirleme,fiyat hesaplama ....

Rent a Car Yazılımı

Firmamızın özel yazılım ile hazırladığı ve sektörün ihtiyaçlarına çözüm olacak ve bir çok müşterin kullanımı ile memnun kaldıkları rent a car yazılımımız ilk müşterimiz  1 ayda 20 bin tl kazanarak bizlerin ne kadar doğru bir yazılım ve ödeme sisteminin  ne.

Bodrum Web Tasarım

  Bodrum da web tasarım hizmeti vermeye başlayalı 7 yıl oldu. Firmamız yokuşbaşında bugune kadar 500 üzeri firmaya hizmet vermiştir. Sadece Bodrum değil İstanbul da devir almış olduğumuz firma olmasından dolayı bir çok müşterimiz vardır. Yüzlerce Firmanın Bir Bildiği Olsa Gerek !  S.

Türk Hava Yolları’ndan Flow Motion İstanbul Hikayesi

Türk Hava Yolları, İngiliz yönetmen Rob Whitworth ile eşsiz bir projeye imza attı. İstanbul Flow Motion başlıklı tanıtım filmi, izleyenleri büyülemekle kalmayıp aynı zamanda şehre karşı büyük bir ilgi ve merak uyandırıyor…   Şiirsel anlatım ve etkileyici sahnelerin dansını izlediğ.