• 8.YILA ÖZEL FIRSATLAR

İyi Bir Web Tasarım Nasıl Olmalıdır ?

Web Tasarım
  
 İyi bir web tasarım  size özgü  olmalıdır ve internet dünyası  sizin aynanız olacağı için firmanızı en iyi şekilde yansıtmalıdır.

Önde gelen kurumları incelediğinizde özgünlükten asla taviz vermemektedirler. İnternette binlerce web sitesi vardır bunların arasında  hedef kitleye ulaşabilmek için size özel  tasarım olmalıdır, genellikle kurumsal  kimlik  çalışmalarında kullanmış olduğunuz tasarıma göre şekillenmelidir.

Çünkü kullanmış olduğunuz tüm tanıtım araçları müşteri hafızasına işlemiş olacaktır örneğin kartvizit verdiğinizi varsayalım müşteri web sitenize ziyaret ettiğinde farklı bir ara yüz tasarımı çıkmamalıdır. Kısacası bütün çalışmalarınız uyum içinde olmalıdır. Markalaşmada sürecinde bu unsur önemli rol oynamaktadır. 

İyi bir web tasarım erişebilir olmalıdır. Nasıl mı ? Tüm tarayıcılarla sorunsuz çalışmalı bunla da yetinmeyip tüm mobil & tablet cihazlara uyumlu olmalıdır. 

Google arama motorunda üst sıralara çıkmak için  önceki yazımızda anlatmıştık google aramalarda  listeye baktığınızda bazı web sitelerin başında "mobil uyumlu " ibaresi görürsünüz Google'nin son teknolojiye ne kadar önem verdiğini buradan anlayabiliriz.

Web Sitesi İçeriği, web siteniz sizin aynı zamanda pazarlamanızdır. Web sitenizdeki resimlerin, yazıların, kolay anlaşılabilir yapıda olması ziyaretçinin web sitenizde kalma süresini arttırır bu da hizmetlerinizi, ürünlerinizi en iyi şekilde anlamasını sağlar ve bir o kadar da satışlarınız artar. Anlaşılması zor web sitesi, sizi anlatmayan fotoğrafların olması, kullanabilirliği zor, kırık linklerin olması ziyaretçinin sizin hakkında fazla bilgi sahibi olamayacağı için dönüş yapması olasılığı azalacaktır.

Hızlı olması : Web sitesinin hızlı olması alt yapısının başarılı olduğu anlamına gelir. Günümüzün son teknolojileri, css kütüphaneleri ile yapılan çalışmalar table tasarıma göre daha   hızlı yüklenmektedir .
Alt yapı özel yazılım olmalıdır internette bedava olarak indirilen Wordpress ve benzeri sitelerin yavaşlığı, geliştirme zorluğu ve zor kullanımı ile sizi başarıdan uzaklaştırmaktadır.

Bir diğer unsur da iyi bir server da barınması, bant genişliğinin yüksek olması size avantaj sağlamaktadır. Çünkü Google arama motoru web sitenizin yüklenme süresine göre de puan vermektedir.
Hızlı olan web sitesi ürün ve hizmetlerinizi en hızlı şekilde göstermenizi sağlayacaktır.

Google Optimizasyon,  iyi bir web tasarımcı web sitenizi google uyumlu yapacaktır. Çünkü arama kriterlerini bilmelidir ve bu kriterlere göre  programlamalıdır. Arama motoru optimizasyonu web sitesinin olmazsa olmazıdır çünkü tüm web sitelerinin birinci amacı yeni müşteriler bulmaktır.

Google uyumlu web sitesinin tüm sayfaları indexlenebilir altyapıda oluşturulmalıdır.

Formül vermek gerekirse

İyi Bir Web Tasarım : Özel Tasarım + Özel Yazılım + Özgün İçerik + Google Optimizasyon + Sosyal Medya Çalışması


  • Gökhan Uçar
  • 13 ??ubat 2015
  • Paylaş | |

Bu konu hakkında yorum yapmak ister misiniz ?

Kategori

Son Yazılar

iOS 11 video inceleme

iOS 11 video inceleme    iOS 11 iPhone, iPad ve iPod touch için yayınlandı. Yenilenen Denetim Merkezi, App Store; Notlar uygulamasına gelen belge tarama, Kamera ile QR kodu tarama ve diğer yenilikler... iOS 11'in öne çıkan yeniliklerini mercek altına alıyoruz.    

iPhone X — Karşınızda iPhone X — Apple Özelllikleri

  Apple'dan 10'uncu yılında iPhone X sürprizi Ön yüzünün tamamı ekrandan oluşan tasarım. Telefonunuzun kilidini tek bir bakışla açmanızı sağlayan Face ID. Ortam ışığını sizin belirlemenize olanak veren Portre Işığı özelliği. Kablosuz şarj. Artırılmış gerçekli.

E-Ticaret Sitesi, E-Ticaret Yazılımı, E-Ticaret Paketi | Eticaret Kur

    E-Ticaret Paketlerinde %60'a Varan İndirim Fırsatı! Son Gün 27 Ocak Üstelik Mobil Site ve Fatura Yazdırma Modülü Bizden HEDİYE!   Mobil Uyumlu Profesyonel Sanal Mağazanı Hemen Kur   Aynı gün tüm Türkiye'ye satışlara başla.

Seyahat Acentası Otomasyonu,Web Sitesi,Tatil Turizm Acenta Yazılımı

2010 yılından beri tatil turizm acenta yazılımı geliştiriyoruz. Günümüzün son teknelojisi olan mobil tablet uyumlu olarak paket web sitelerimizi güncelledik. Sistemde Otel tanıtımı : Gün bazında fiyat girebilme, otele ait tüm özellikleri belirleme,fiyat hesaplama ....

Rent a Car Yazılımı

Firmamızın özel yazılım ile hazırladığı ve sektörün ihtiyaçlarına çözüm olacak ve bir çok müşterin kullanımı ile memnun kaldıkları rent a car yazılımımız ilk müşterimiz  1 ayda 20 bin tl kazanarak bizlerin ne kadar doğru bir yazılım ve ödeme sisteminin  ne.